Profilaktyka antynowotworowa to podstawa!

11 grudnia 2015

Zbyt wiele Polek odchodzi przedwcześnie z tego świata z powodu nowotworów. Niestety w wielu przypadkach jest tak, że gdy zgłaszamy się do ginekologa, to ma on dla nas bardzo smutne wiadomości. Czyli to jest jednak niesamowicie istotne, aby zdawać sobie sprawę z tego, iż w przypadku profilaktyki antynowotworowej regularnie chodzić do ginekologów. Nie jest powiedziane, iż takie wizyty są w 100% skutecznym rozwiązaniem, ale przykład Skandynawii czy Niemiec jednoznacznie pokazuje, że jeżeli w grę wchodzi regularne chodzenie do gabinetu ginekologicznego, to zachorowalność na nowotwory piersi czy szyjki macicy jest o wiele niższa. A nawet jeżeli niestety choroba będzie, przecież wcale nie jest powiedziane, iż nie ma szans na wyleczenie. Takie szanse są tym większe, im szybciej rak został wykryty. Nie trzeba być chyba specjalistą od kwestii chorobowych, aby zdawać sobie sprawę z tego, że faktycznie tak właśnie jest…

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż w dosłownie każdym przypadku bardzo dużo dają samodzielne badania. Wiadoma kwestia, że ginekolog kraków jest niezastąpiony, ale każda kobieta powinna również doceniać ogromne znaczenie samodzielnego badania piersi i innych części ciała. Tylko uwaga – nie można popadać w paranoję, bo jednak bardzo dużo kobiet zaczyna niejako panikować, każdego dnia badać swoje ciało, co również nie jest wskazane. Brak dystansu sprawia, że badania nie mają najmniejszego sensu, bo przecież wszędzie będziemy doszukiwały się choroby. Warto mieć to na uwadze.

Trzeba również poszerzać swoją wiedzę na wszelkiego rodzaju tematy związane z ginekologią. Im ta większa jest bardziej rozwinięta, tym lepiej dla naszego zdrowia. Wiadoma kwestia, że nie ma sensu wkuwać całej encyklopedii, wertować for dyskusyjnych, etc., bo z wiadomych powodów nie jest to mądre. Po prostu warto wiedzieć więcej, wtedy będziemy w stanie szybciej znaleźć u siebie objawy choroby. Tak naprawdę można napisać bardzo dużą ilość tekstów, bardzo długich, na temat profilaktyki antynowotworowej i wszystkiego co związane z nowotworami piersi, etc. Jednakże tak czy siak najbardziej istotne jest to, aby ginekolog kraków był przez nas możliwie jak najczęściej odwiedzany, to właśnie on jest takim lekarzem, do którego trzeba regularnie chadzać. Pamiętajmy o ginekologach, pamiętajmy o profilaktyce, pamiętajmy o tym, że jeżeli będziemy dbały o siebie – pod wieloma względami, to będziemy o wiele zdrowszymi kobietami, mniej narażonymi na choroby cywilizacyjne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *