EKG w ciąży nie jest szkodliwe!

31 marca 2016

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy ekg w ciąży jest czymś szkodliwym. OK, zastanawiać się warto, przecież to bardzo dobrze, że dbamy o swoją pociechę, chcemy przecież dla niej możliwie jak najlepiej. Jednakże akurat w tym przypadku nie ma najmniejszego sensu się obawiać czegokolwiek, bo przecież gdyby coś było nie w porządku z tym badaniem, to czy dostałybyśmy od lekarza skierowanie? Co jak co, ale akurat żaden lekarz nie chce źle dla swoich pacjentek, szczególnie takich, które są ciężarne.

Można śmiało powiedzieć, że jeżeli jesteśmy nawet najbardziej troskliwymi mamami na świecie, to tak czy siak EKG nie jest takim badaniem, które powinnyśmy sobie darować. Trzeba wspomnieć jednak o tym, że czymś oczywistym jest to, iż takie badanie powinno być przeprowadzone w możliwie jak najlepszych warunkach. O to się jednak nie ma sensu aż tak bardzo zamartwiać, bo przecież jest całkiem sporo miejsc, w których takie badania są przeprowadzane w takich warunkach, które są iście zachodnie. Czyli w skrócie – ekg w ciąży jest całkowicie nieszkodliwe, ale jednak trzeba postarać się o to, aby warunki w jakich będzie przeprowadzane to badanie, były możliwie jak najlepsze. No i w sumie to nic odkrywczego, bo o każdym badaniu można tak napisać. Zarówno takim, które jest przeprowadzane w trakcie ciąży, jak i nie. Sprawdźmy opinie na temat ośrodków, w których są przeprowadzane badania EKG, może jakaś mama wypowie się na ten temat – jej opinia będzie bądź co bądź najbardziej sensowna.

Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że co jak co, ale takie badanie raczej powinno być przeprowadzone prywatnie. Wtedy przynajmniej mamy pewność, że wszystko odbędzie się w faktycznie bardzo dobrych warunkach. Być może nie zostało podanych w tym tekście za wiele porad na temat ekg w ciąży, ale po prostu ustalmy jedno – nie jest to takie badanie, którego można się w żadnym razie obawiać. Każda kobieta, która myśli inaczej jest nadopiekuńcza, a to też niedobrze.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *